Pagrindinis > Naujienos 2 > 2014 05 06

AB “Panevėžio statybos trestas“ investuoja į projektų kokybę ir efektyvumą

Viena iš pirmaujančių Lietuvos statybos sektoriaus bendrovių AB „Panevėžio statybos trestas“ ir toliau sėkmingai diegia inovatyvias technologijas savo veikloje. Įmonė siekia, kad ne tik statybos aikštelės būtų aprūpintos moderniausia statybine įranga, tačiau pasiruošimas ir darbų planavimas būsimiems projektams vyktų itin sklandžiai. Būtent dėl šios priežasties projektavimo biuras „PST projektai“ pradėjo ruošti statinių projektus naudodamasi BIM projektavimo platforma, kas leidžia įmonei išvengti klaidų, ir tokiu būdu sparčiau vykdyti darbus.

BIM projektavimo platforma (angl. Building Information Modeling, arba Statinio informacinis modeliavimas) vadinama ateities technologija. Jau dabar JAV, Vakarų Europoje ir Skandinavijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose BIM yra vyraujanti projektų ruošimo technologija. Ši technologija BIM iš esmės pakeitė požiūrį į statinio projektavimą,  tačiau toks pastato modeliavimas tai nėra konkreti programinė įranga, tai yra projektavimo technologija, o kompiuterinės programos, tai tik jos realizavimo instrumentai. BIM – tai pirmiausia 3D (trimatis arba erdvinis) pastato modelis, tačiau tik 3D – tai ne BIM.

3D erdvėje kuriami protingi objektai

Pagrindinis skirtumas tarp BIM ir CAD technologijomis paremto projektavimo yra tas, kad BIM sistema surenka visą informaciją apie modelį į vieną duomenų saugyklą. Trimatis pastato modelis ir visa su juo susijusi informacija yra kaupiama viename IFC faile, su kuriuo vienu metu gali dirbti atskirų projekto dalių projektuotojai ir konstruktoriai. Projektuotojas tampa modelio, o ne brėžinių kūrėjais. Pagrindinis šios sistemos privalumas, lyginant ją su tradiciniu projektavimu, yra tas, kad ji valdo pakeitimus – atlikus korekciją bet kurioje modelio dalyje pakeitimai automatiškai persikelia visame modelyje ir pakoreguoja visą projekto dokumentaciją. Kitaip nei CAD, BIM tikslas yra leisti programinei įrangai kontroliuoti skaičiavimą, elementų tarpusavio sąveikas. Pastato planai, fasadai, pjūviai ir specifikacijos BIM sistemoje yra generuojami automatiškai. Net neturėdamas inžinerinio išsilavinimo užsakovas gali lengvai analizuoti visą projektą, kadangi programinė įranga suteikia galimybę peržiūrėti numatomą statyti pastatą trimatėje erdvėje, o tam nereikalinga brėžinių skaitymo ir supratimo patirtis.

Pasiteisinusi investicija


AB „Panevėžio statybos trestas“ projektavimo biuras „PST projektai“ programinės įrangos paketą įsigijo prieš beveik dvejus metus.

„Iš pradžių įsigijome konstrukcijų projektavimo programą „Tekla“, architektūrinę programą – „ArchiCAD“ ir specialių inžinerinių projektavimo dalių programą „DDS-CAD“. Šių programų junginys ir apima skaitmeninį-informacinį modelį BIM,“ – aiškino projektavimo biuro „PST projektai“ vadovas M.Ščevinskas.

Darbas BIM aplinkoje labai pagerino komunikavimą tarp projektuotojų ir statybvietėse dirbančių inžinierių todėl, kad jiems tapo lengviau suformuluojamos užduotis, jie taip pat greičiau susivokia brėžiniuose, kadangi jiems nebereikia vartyti krūvos popierinės dokumentacijos. Dirbant tokiu būdu yra labai sutaupomas apsikeitimo informacija laikas. Naudodami internetą inžinieriai statybos objektuose gali prisijungti prie mūsų serverio, peržiūrėti modelį, pasiskaičiuoti medžiagų kiekius, planuotis užsakymus gaminiams, pasigilinti į konstrukcijų mazgus.

„Per šį trumpą laiką jau spėjome įsitikinti BIM programinės įrangos paketo privalumais atliekant statinio projektavimą bei techninių projektų analizę. Ruošdami darbo projektus dažnai randame klaidų techniniuose projektuose, o jų ištaisymas projekto rengimo metu, kol dar nėra prasidėję statybos darbai, leidžia išvengti papildomų išlaidų ir sutaupyti laiko. Tokiu būdų pasinaudodami programine įranga siekiame efektyvinti statybos procesus, eliminuoti klaidų tikimybes. Būtent projektų išbaigtumas, detalumas ir suderinamumas tarp projekto dalių mums buvo esminis kriterijus, norint tinkamai įvertinti kiekvieną projektą bei efektyviai vykdyti darbus“ – teigia AB „Panevėžio statybos trestas“ technikos direktorius Vidas Šlivinskas.

Šiuo metu akcinės bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ darbininkai intensyviai dirba statydami Vilniaus Universiteto Jungtinį Gyvybės ir Mokslų Centrą (JGMC). Šį projektą įmonė įgyvendina naudodama BIM projektavimo technologiją, kuomet visa projekto komanda projektuoja 3D aplinkoje, ir visi galime matyti jungtinį rezultatą. Mūsų konstruktoriai dirbdami su Tekla programine įranga pasiekia tikslumo ir detalumo, o tai mums leido išvengti projektavimo klaidų, taip pat dirbdami BIM aplinkoje pastebėjome ir ištaisėme techninio projekto klaidas, kurios būtų turėję didelės įtakos objekto užbaigimo terminui ir darbų atlikimo kainai.

„Baigę statybos darbus mes užsakovams pateiksime ne popierinę projektinės dalies dokumentaciją, su žyma „Taip pastatyta“, o elektroninį IFC failą, kuriame bus visa išsami informacija, susijusi su projektu. Visa projekto informacija kaupiama duomenų bazėje, kur surinkti duomenys galės būti lanksčiai panaudoti patalpų eksploatavimo, administravimo, remonto, rekonstrukcijos ar kitiems poreikiams tenkinti“, – toliau tęsė  V.Šlivinskas.

Planuose daugiau naujovių

„Jau dabar matome, kad mūsų investicijos į naujas projektavimo technologijas duoda rezultatą, ir padeda išvengti daug nesusipratimų, trikdžių ir nuostolių statybos aikštelėje. Šiais metais ketiname pradėti BIM taikymą statybos procesų valdymui, planavimui, kontrolei pasitelkę „Tekla Construction Managment“ programą. Ši programa mums leistų atlikti ne tik 3D bet ir 4D (darbų planavimas ir kontrolė), 5D (išlaidų planavimas ir kontrolė), 6D (objekto gyvavimo ciklas) projektavimą.“

AB ,,Panevėžio statybos trestas“ statys Kauno kogeneracinę jėgainę Kauno mieste

AB ,,Panevėžio statybos trestas“ laimėjusi viešąjį tarptautinį pagrindinių statybos darbų pirkimo konkursą ir bendra valstybės valdomos UAB „Lietuvos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ bendrovė  UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“  pasirašė sutartį  dėl Kauno kogeneracinės jėgainės statybos Kauno mieste.

Statybų sektoriaus lyderis 2017

„Verslo žinių“ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“ paskelbti 10 sektorių lyderiai.
Statybų sektoriaus lyderė - AB ,,Panevėžio statybos trestas“. Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Aukso medalis už prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtros projekto įgyvendinimą

2017 m. gruodžio 15 d., Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai.

Kūrybinis PST darbuotojų projektas - laikrodis!

Įgyvendintas!