Pagrindinis > Naujienos 2 > 2015-05-26

AB „Panevėžio statybos trestas“ sėkmingai užbaigė Tauragės dumblo apdorojimo kompleksą


Tauragės dumblo apdorojimo įrenginiai

Tauragės rajone pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, kuriuose bus tvarkomos  nuotėkos  ir utilizuojamas visas Tauragės regiono dumblas.  Projekto vertė – 6,7 mln. eurų. Jis finansuotas Europos Sąjungos, valstybės biudžeto ir „Tauragės vandenų“ lėšomis. Visus  šio objekto projektavimo darbus atliko projektavimo biuras „PST Projektai“.  Iš daugelio konkurse dalyvavusių įmonių AB „Panevėžio statybos trestas“ buvo pasirinkta, kaip patyrusi, didelių ir sudėtingų objektų statytoja.

Tauragės nuotekų valymo ir dumblo apdorojimo įrenginių projektavimo darbai prasidėjo 2012 m. gruodį, kai objektą statančios jungtinės pajėgos AB „Panevėžio statybos trestas“ ir UAB „Arginta“ pasirašė sutartį su projekto „Tauragės dumblo apdorojimo įrenginių statyba“ užsakovu UAB „Tauragės vandenys“. Statybą leidžiantis dokumentas gautas 2013 m. spalio 21 d. Iki 2014 m. rugsėjo mėnesio buvo baigti visi statybos darbai, sumontuota technologinė įranga. 2015 m. kovo mėn. 25 d., atlikus įrengimų paleidimo – derinimo darbus, statybos buvo baigtos.
Pagrindiniai dumblo apdorojimo statiniai ir konstruktyvai priskiriami prie ypatingo statinio kategorijos. Pagrindinis statinys, tai 10,95 m aukščio pūdytuvų pastatas su dviem dumblo pūdytuvais, iš kurių kiekvienas – po 800 kūbinius metrus tūrio. Visas šio pastato konstruktyvas yra iš armuoto gelžbetonio, apšiltinto iš išorės 37 cm. akmens vata ir apsiūto profiliuota skarda. Pūdytuvų vidus padengtas specialia vokiečių gamintojų storasluoksne apsaugine medžiaga, kuri pritaikyta agresyviai terpei ir apsaugo gelžbetonį bei suteikia jam ilgaamžiškumo. Kitas ypatingas statinys – dumblo sausinimo, džiovinimo ir energetinio mazgo pastatas, kurio pamatai – vibrospraustiniai poliai, karkasas – gelžbetoninis/metalinis, sienos apsiūtos „Sendwich“ tipo paneliais. Pastatyta ir džiovinto dumblo kaupykla. Visas bendras pastatytų pastatų plotas – 1517 kv.m.
Naujieji įrenginiai leis išgauti biodujas, kurios bus panaudojamos elektros energijos, šilumos gamybai, dumblo džiovinimui ir savoms Tauragės nuotėkų valyklos reikmėms. Iš dumblo utilizavimo metu susidariusių biodujų per metus bus išgaunama apie 1,7 mln. kWh elektros energijos.  Kadangi bus išspręstas Tauragės regiono nuotėkų valyklose susidarančio dumblo tvarkymas, pagerės aplinkos kokybė gyvenvietėse, kuriose yra veikiantys nuotėkų valymo įrenginiai. Tinkamai tvarkant nuotėkų dumblą, teigiamą poveikį pajus ne tik žmonės, bet ir aplinka. Dėl dumblo džiovinimui naudojamų technologijų, kurios užtikrins džiovinimo metu išsiskyrusių dujų tvarkymą (apvalymą), į atmosferą nepateks pavojingų medžiagų, kurios gali daryti neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.
Panašūs įrenginiai yra pastatyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Šilutėje.
AB ,,Panevėžio statybos trestas“ statys Kauno kogeneracinę jėgainę Kauno mieste

AB ,,Panevėžio statybos trestas“ laimėjusi viešąjį tarptautinį pagrindinių statybos darbų pirkimo konkursą ir bendra valstybės valdomos UAB „Lietuvos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ bendrovė  UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“  pasirašė sutartį  dėl Kauno kogeneracinės jėgainės statybos Kauno mieste.

Statybų sektoriaus lyderis 2017

„Verslo žinių“ organizuojamoje konferencijoje „Verslo valdymas 2018: pergalių vadyba“ paskelbti 10 sektorių lyderiai.
Statybų sektoriaus lyderė - AB ,,Panevėžio statybos trestas“. Džiaugiamės ir didžiuojamės!

Aukso medalis už prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ plėtros projekto įgyvendinimą

2017 m. gruodžio 15 d., Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai.

Kūrybinis PST darbuotojų projektas - laikrodis!

Įgyvendintas!