Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

LT

AB „Akmenės cementas“ – 4 500 tonų per dieną sauso būdo klinkerio pagaminanti, gamybos linija

Apie projektą

2013 metų spalio mėnesį buvo baigtas didžiausias nepriklausomos Lietuvos pramoninis projektas – 4 500 tonų per dieną sauso būdo klinkerio pagaminančios, gamybos linijos statybos AB „Akmenės cementas“ gamykloje. Projekto istorijoje liko nemažai novatoriškų technologijų taikymo pavyzdžių. Betonuojant itin masyvias, 2 000 ir 3 200 kubinių metrų pamatines plokštes, teko diegti aušinimo vandeniu technologiją. Vykdant betonavimo darbus, buvo įrengtas betono aušinimas vandeniu – per visą, betonuojamos pamatinės plokštės, aukštį (3 m) sumontuoti šilumos davikliai, ir sekama betono temperatūra bei pagal ją reguliuojamas aušinimo intensyvumas. PST technologai apskaičiavo aukščiausią leidžiamą betono temperatūrą stingimo metu ir suprojektavo vandens aušinimo sistemą, kuri užtikrino tolygų betono temperatūrų pasiskirstymą. Įrengiant siloso bokštą ir jo vidinę konusinę dalį, buvo panaudota iki tol Lietuvoje mažai naudota slenkančių klojinių technologija. Į aukštį siloso bokštas iškilo 54 metrus, o jo skersmuo – 22 metrai.

Žaliavos siloso bokšto betonavimas slenkančiais klojiniais buvo vykdomas ištisą parą – iš viso 26 paras. Betonavimo darbai buvo vykdomi prie veikiančios sukamosios krosnies, iš kurios sklinda didelis karštis, todėl buvo įrengti šiluminiai ekranai, kad betonas nuo didelės temperatūros neperkaistų ir nesutrūkinėtų. Vienas sudėtingiausių šio projekto statinių – cikloninių šilumokaičių pastatas, kuris į aukštį kyla net 105 metrus, o šalia jo sumontuoto kamino aukštis siekia net 125 metrus. Tai vienas sudėtingiausių šio projekto statinių ne tik dėl savo aukščio, bet ir dėl konstrukcijų, kurios buvo sumontuotos į šį pastatą. Kaip pavyzdį galime paminėti, kad statybinių metalo konstrukcijų, kurios buvo sumontuotos 105 m aukštyje, svoris viršijo 33 tonas, o aukštis siekė net 3,5 metro. Iš viso visame objekte atlikta virš 32 000 kubinių metrų betonavimo darbų, tam sunaudota per 3 600 tonų armatūros, sumontuota virš 8 000 tonų statybinių metalo konstrukcijų, o technologinės įrangos sumontuota virš 7 600 tonų. Bendras, naujai pastatytų statinių, plotas viršija 100 000 kvadratinių metrų.


Užsakovas: AB Akmenės cementas

Darbai baigti: 2013 m.