Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

LT

Biokuro ir atliekų termofikacinė jėgainė Klaipėdoje

Apie projektą

2013 metais AB „Panevėžio statybos trestas“ sėkmingai baigė darbus Klaipėdos termofikacinėje elektrinėje, o jau gegužės 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Suomijos Respublikos Prezidentas Sauli Niinistö iškilmingai atidarė naująją „Fortum“ termofikacinę elektrinę. Šios elektrinės statybos prasidėjo dar 2011 metais, o jai pastatyti prireikė apie 1,2 milijono darbo valandų (arba 750 žmogaus metų). AB „Panevėžio statybos trestas“ buvo vienas iš darbų rangovų, kuris padėjo įgyvendinti šį unikalų projektą. Ši, biokurą ir nepavojingas buitines atliekas deginanti, jėgainė yra pirmoji tokio pobūdžio jėgainė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Darbai vykdyti keliais etapais. PST patikėti nulinio ciklo darbai – pamatų ir lauko inžinerinių tinklų bei kelio pagrindų įrengimas, masyviojo gelžbetonio įrengimo darbai – biomasės ir atliekų bunkerio įrengimas, fasado įrengimo darbai, apdailos darbai.

Sudėtingiausia šio projekto dalis – 50 metrų ilgio, 35 metrų pločio ir 24 metrų aukščio biomasės ir atliekų bunkerio betonavimas. Vien pasiruošimas betonavimui užtruko mėnesį. Darbai buvo vykdomi, pasitelkus moderniausias švediškas slenkančių klojinių technologijas ir tęsėsi 30 dienų be pertraukų, o kasdien prie betonavimo darbų dirbo net 350 darbininkų trimis pamainomis. Slenkantys klojiniai pakildavo vidutiniškai po 80 cm per dieną, o bunkerio betonavimui iš viso buvo sunaudoti 2 252 kubiniai metrai betono, 700 tonų armatūros ir 36 000 armatūros movinių jungčių. Įrengiant kuro priėmimo bunkerio pamatus, problemų kėlė aukšti gruntiniai vandenys. Siekiant išvengti tiesioginio jų poveikio betono konstrukcijoms, pamatai buvo apklijuoti hidroizoliacinėmis medžiagomis.

Jėgainės elektrinė galia siekia 20 MW, o šiluminė galia 50 MW. Dar 13 MW šiluminės galios žiemos metu bus gaunama iš išeinančių dūmų, panaudojant kondensatorių. Per metus jėgainė pagamina apie 120 GWh elektros energijos ir 400 GWh šilumos energijos. Jėgainė veikia ištisus metus su trumpais sustojimais, skirtais eiliniams techniniams aptarnavimams atlikti.


Užsakovas: UAB Fortum Klaipėda

Darbai baigti: 2013 m.