Šioje svetainėje naudojame slapukus. Jie padeda, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.

LT

Kauno kogeneracinė jėgainė

Apie projektą

AB ,,Panevėžio statybos trestas“ laimėjusi viešąjį tarptautinį pagrindinių statybos darbų pirkimo konkursą ir bendra valstybės valdomos UAB „Lietuvos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ bendrovė UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ pasirašė sutartį dėl Kauno kogeneracinės jėgainės statybos ir pradėjo darbus Kauno mieste.

Tai didelio efektyvumo atliekomis kūrenama kogeneracinė jėgainė, kurios elektrinė galia sieks apie 24 MW, o šilumos gamybos galia apie 70 MW. Tokie pajėgumai kasmet leis racionaliai panaudoti apie 200 tūkst. tonų regione susidarančių komunalinių atliekų, likusių po rūšiavimo, ir pagaminti apie 500 GWh šilumos bei apie 170 GWh elektros energijos. Jėgainėje bus galima pagaminti apie 40 proc. Kauno miesto šilumos poreikio bei apie 94.000 būstų reikalingos elektros energijos. Ji padės spręsti atliekų kaupimo sąvartynuose problemą.

Statybos darbai vyksta intensyviai: iškasta atliekų kuro bunkerio duobė, kurios gylis – virš 12 m., taip pat pradėtas betonuoti pats kuro bunkeris, kuriame bus laikomos komunalinės ir pramoninės atliekos, įkalti didžioji dalis polių, ant kurių ir stovės visa jėgainė (poliai).

2018 m. rudenį baigtas garo katilo pastato pamatų įrengimas ir pagrindinės bunkerio sienos betonavimas, ji iškilo virš žemės paviršiaus 22,5 m.,  baigta betonuoti aukščiausia jėgainės dalis – laiptinė, jos aukštis siekia net 52 m. Ši laiptinė ypatinga tuo, kad ateityje ji taps pagrindine arterija patenkant į skirtingus jėgainės lygius, siekiant aptarnauti ir prižiūrėti jėgainės įrenginius.


Užsakovas: UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“

Darbai planuojami baigti: 2020 m. vasarą